Site name

Wszycie Esperalu

Disulfiram to aktywny związek chemiczny, którego działanie zatrzymuje proces dehydrogenazy aldehydowej. Enzym odpowiedzialny za przekształcanie aldehydu octowego do kwasu octowego w normalnej sytuacji sprawia, że człowiek nie odczuwa efektów zatrucia alkoholowego przez cały czas, a zwykle jedynie po spożyciu bardzo dużych jego ilości.
 

Opaskowanie żylaków odbytu metodą Barona

Opaskowanie żylaków odbytu metodą Barrona, to małoinwazyjna, skuteczna i bezpieczna metoda leczenia choroby hemoroidalnej wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Polega ona na założeniu gumowych opasek na szyję guzka krwawniczego, co doprowadza do jego martwicy i oddzielenia się od podstawy.Metodę stosujemy w hemoroidach  I, II oraz  wybranych przypadkach guzków III stopnia.
 

Biopsja tarczycy BACC

Biopsja to badanie polegające na nakłuciu cienką igłą zmiany typu guz, torbiel bezpośrednio przez skórę. Badanie wykonuje się pod kontrolą aparatu USG w celu precyzyjnego ukłucia i pobrania materiału.
 
 

Biopsja gruczołu piersiowego

Biopsja piersi – procedura diagnostyczna polegająca na aspiracji płynu z komórkami lub wycięciu fragmentu tkanki piersi pacjentki. Pobrany materiał bada się mikroskopowo pod kątem występowania zmian świadczących o patologii (w szczególmości rozroście nowotworowym).